Kedy sa objavil zahrievaný tabak?

Tiež si v poslednej dobe všímate podivné zariadenia v rukách užívateľov tabaku, ktorí sa snažia čím ďalej viac nahradiť bežné nikotínové výrobky? Tak to nie ste sami. Jedná sa o trend, ktorý je šetrnejší k zdraviu nielen svojich užívateľov, ale aj okolia a lepšie chutí. Aká je ich minulosť av čom sa líši od klasiky?

Alternatíva zahrievajúci tabak dostala druhú šancu

Alternatívy klasických výrobkov sa objavili prvýkrát v 60. rokoch minulého storočia s cieľom rozšíriť doterajší trh. Na trhu sa objavili ale až oveľa neskôr, a to v roku 1988, navyše bez komerčného úspechu. Spotreba klasických výrobkov začala ale postupne klesať, čo donútilo celé odvetvie dať novej alternatíve ešte jednu šancu.

A bol to správny krok, pretože sa stali pevnou súčasťou trhu a svoj podiel neustále zvyšujú. Je to hlavne kvôli trendom týkajúcich sa zdravého životného štýlu, ktorý si s užívaním klasických výrobkov odporuje. Alternatíva sa tak používateľom javí ako dobrý kompromis na ceste k zdravšiemu životu.

V čom sa líšia?

Asi najväčším rozdielom medzi klasickými produktmi a elektronickými alternatívami spočíva v princípe uvoľňovania nikotínu. V bežných produktoch sa uvoľňuje po zapálení tabaku, na základe procesu spaľovania. Počas tohto procesu sa ale uvoľňujú škodlivé látky ako sú:

  • Oxid uhoľnatý
  • Decht

Technológie elektronických alternatív typu PULZE sa ale zásadne líšia. Pretože sa tabaková náplň zahrieva na požadovanú teplotu. Významnou mierou sa preto znižuje zdravotná škodlivosť a riziko. Ďalším benefitom je, že pri používaní zariadenia na zahrievanie tabaku nedochádza k tvorbe klasického, zapáchajúceho dymu. Zahrievanie uvoľňuje iba intenzívnu tabakovú chuť a nikotín v bohatom aerosóle, teda vám nehrozí:

  • Zažltnuté zuby a nechty
  • Zápach na oblečenie

Elektronické alternatívy preto vo všeobecnosti významne menej zaťažujú vaše telo. Medzi najznámejšie zariadenia na zahrievanie tabaku v súčasnosti patria už vyššie spomínané PULZE, ktoré funguje na princípe klasického nabíjania ako napríklad telefón alebo notebook. Dôvodov, prečo skúsiť alternatívy je mnoho, preto im určite dajte šancu.