Než sa vydáte na lov kaprov
Rybárčenie je koníček, ktorý sa v dnešnej uponáhľanej a rýchlej dobe stáva veľmi obľúbeným. Dôvodom je pokoj a uspokojenie, ktorého sa vám dostane pri klasickom rybárčenie. Nikto vás neobťažuje, nikto zbytočne nehovorí, inak by s vyplašil ryby. Hlavným kameňom úspechu rybárčenie je úplné upokojenie, ticho a žiadna elektronika, ktorá by vás len rozptyľovala od relaxácie. Rybárčenie majú v obľube hlavne páni, ktorí sa snažia každým ďalším rybárčením uloviť rybu, ktorú nikdy v minulosti neulovili. S tým sa samozrejme spája ale starostlivá príprava.
Než sa človek vydá na lov rýb, prípadne na lov kaprov, ktorých je v slovenských vodách najväčšie množstvo, musí sa dobre pripraviť. Samozrejme je treba dobre vybrať revír, to je jeden zo základných faktorov úspešnosti. Pre lov kaprov sú ideálnejšie menšie rybníky a potoky, svojou rozlohou by nemali prekročiť pätnásť hektárov.
Okrem správneho výberu revíru však treba urobiť ešte niekoľko vecí.
Pripravte si prút
Akú rybu budete loviť? To si treba zodpovedať, než sa vydáte na lov kaprov. S tým totiž súvisí výber a príprava prútu. Ak sa chystáte na kapry, odporúčame si vziať kratšie a mäkšie prúty, s ktorými rýchlejšie a ľahšie vyhráte boj s kaprom, ktorý sa vám chytil na návnadu. O tvrdších prútoch sa všeobecne vie, že inklinujú ku skôr hrubšiemu zdolávanie ryby.
Návnady, nástrahy a lákadlá majte v dostatočnom množstve
Bez návnad a nástrah by to nešlo. Preto si ich pripravte ešte doma, nie až pri rybníku. Pripravte si kŕmne boilies, ktoré je možné zakúpiť aj v dipe, na kapry taky pomáhajú kaprie guličky alebo takzvané pelety, pri ktorých je veľmi dôležitá farba. Kŕmne pelety odporúčame mať v červenej farbe, boilies zase v červenej alebo žltej farbe. Tie sú najúspešnejšie a vykázali vysokú efektívnosť.
Fantastickú kombinácií pre chladnejšie vody je kukurica a konope, ktoré udržia rybu na kŕmnom mieste. Počítajte však zakaždým s tým, že kapry sú veľmi opatrní a taky veľmi zmlsaní.