Šťavy na vyrovnanie kyslosti v tele. Akým dať šancu?
Kyslé prostredie je živnou pôdou pre mnohé choroby. Uvádza sa, že keď je naše telo v kyslom prostredí, môže vzniknúť až sto chorôb. Ako tomu zabrániť?
Nie je potrebné kupovať hotové šťavy
Nedávajte si do tela žiadne konzervačné látky. Je oveľa lepšie, ak si svoje životabudiče pripravíte úplne sami. Čerstvé a plné živín. S ich pomocou budete môcť dobre bojovať proti pôsobeniu voľných radikálov. Tieto látky sa v našom tele vytvárajú napríklad pri konzumácii nezdravých potravín alebo pri strese. Vplyv má aj prostredie. Kyslé prostredie je následne zodpovedné za vznik cukrovky, rakoviny, obezity alebo dny.
Čo pripraviť ako prvé?
Prvou šťavou, ktorú by ste si mali dať, je mrkvová šťava. Kúpte si čerstvú mrkvu a prežeňte ju cez odšťavovač. Zvyšky dužiny sa hodia do vermikompostérov, na kŕmenie králikov alebo hydiny. Potom mrkvovú šťavu doplňte niekoľkými kvapkami citrónovej šťavy. Pridajte tri kvapky olivového alebo kokosového oleja a záchranca života je pripravený.
Druhý deň, nová pochúťka
Nasledujúci deň si pripravte ďalšiu lahodnú šťavu. Teraz pripravíte zmes. Dve tretiny mrkvy, jedna tretina petržlenu. Táto šťava bude veľmi chutná. Ak sa vám to nepáči, je to v poriadku. Pridajte polovicu jablka a odšťavte ho. Opäť pridajte citrón a olej.
Stonky zeleru
Táto úžasná zelenina je v poslednom čase čoraz obľúbenejšia. Zo zeleru si môžete pripraviť lahodnú šťavu už za pár minút. Šťavnatý kúsok nepotrebuje na odšťavenie ani vysokú rýchlosť. Odmenou vám bude jej blahodarný účinok na náš organizmus. Správna strava je ako najlepšia maska na tvár. Okrem toho dokonale odkyslí váš organizmus.
Doprajte si zeleninové šťavy každý deň. Len jednu uncu, ale pravidelne. Môžete vyskúšať aj zeler, červenú repu alebo dokonca trochu byliniek v podobe žihľavy či medvedieho cesnaku. Stačí pár kvapiek do klasickej mrkvovej šťavy a vaše telo opäť získa prílev živín, ktoré zúfalo potrebuje.