Vstávajte čoskoro ako úspešní. Poradíme, ako sa donútiť vstať z postele
Žiadny úspešný nevstává v desať hodín dopoludnia. Dlhým spánkom sa len márnia čas, ktorý je možné využiť krapet inak a lepšie. Keď nebudete chodiť spať o polnoci, budete aspoň čulí a pripravení ráno vstať, preto to skúste. Samozrejme aj keď budete mať spánku dostatok, môže sa stať, že sa vám z postele skrátka nebude chcieť vstávať. A ak sa tak stane, máme niekoľko tipov, s ktorými pôjde vstávanie oveľa lepšie a rýchlejšie.
Hovorí sa, že dopoludnia je najproduktívnejší časť dňa, preto by sme ho nemali premrhať spánkom. Radšej sa popoludní na dve hodiny prespia, než aby ste museli premárniť prvú časť dňa. Úspešní sú si veľmi dobre vedomí toho, že dopoludnia je produktívnejší, preto vstávajú skoro a chodí čoskoro tiež spať. Keď si na tento systém navyknete, vstávanie vám nebude robiť najmenší problém. Ale než si na vstávanie navyknete, prinášame zopár tipov a rád, s ktorými to pôjde lepšie.
Pri vstávaní pomôže večernej príprava
Existuje niekoľko pomôcok, ktoré nám každé ráno pomôžu vstať z postele. Máme na mysli napríklad hrnček s vodou a citrónom, ktorý po ranu hneď vypijeme, čím sa osviežime a zaženieme únavu. Rovnako tak pomôže dobrá hudba, ktorú si zapneme hneď, čo zapípa budík. Mozog sa totiž naštartuje a telo bude plné energie.
Budík sídli na druhej strane miestnosti
Keď už človek vstane z postele, nemá problém sa na nohách udržať. Problém je však ten, že pri vypínaní budíka nemáme potrebu z postele vstať, pretože budík máme na nočnom stolíku alebo napríklad pod vankúšom. Ideálne by bolo, keby sa budík skrýval na druhej strane miestnosti.
Budík však nesmie byť tak blízko postele, aby ste sa pre neho len natiahli. Musí byť tak ďaleko, aby vás skutočne donútil vstať.
majte motiváciu
Keď musíte vstávať, pretože idete ráno k lekárovi, ani nerozmýšľate nad tým, že by ste si zdriemli o polhodiny dlhšie. Keď však dôvod vstávanie nie je, spíte radi a dlho. Každý večer si preto stanovte motivácie, ktoré vás z postele zaručene dostanú.